Osoby spod znaku Skorpiona są zazwyczaj przyjemne i posiadają zdolności intelektualne. Aby poznać odpowiedź na pytanie, jaki tak naprawdę jest Skorpion znak zodiaku należy wnikliwie przeanalizować na wielu płaszczyznach.

Skorpion znak zodiaku charakterystyka

Uznawany jest za jeden z bardziej tajemniczych znaków. Jego patronem jest Pluton. Historia znaku sięga mitologii greckiej oraz mitu o Orionie. Zginął po zaciekłej walce ukąszony przez skorpiona. Zeus, który obserwował walkę postanowił uwiecznić wszystko na niebie, stąd konstelacja Oriona i Skorpiona znajdują się obok siebie.

Jaki jest Skorpion – cechy charakteru

Osoby spod znaku Skorpiona często popadają z jednej skrajności w drugą skrajność. Bardzo silnie przeżywają wzloty i upadki, jednak zupełnie tego nie uzewnętrzniają. Dlatego tak często osoby takie odbierane są przez otoczenie w zupełnie inny sposób. Skorpiony interesuje wszystko to co jest tajemnicze, nieznane, niedozwolone i mroczne. Dlatego osoby takie przejawiają zainteresowania okultyzmem i magią. Skorpiony dążą do wysokiego statusu materialnego i uwielbiają władzę. Często manipulują przy tym ludźmi i składają obietnice bez pokrycia. Zwykle również nie przyznają się do błędów.

Skorpion – kariera

Jako że Skorpiony uwielbiają tajemnice i ich odkrywanie, świetnie sprawdzą się w roli terapeuty, detektywa czy lekarza. Z racji tego, że są emocjonalne, potrafią zrozumieć emocje innych i wykorzystać to w celu pomocy innym.

Skorpion – relacje z ludźmi

Skorpiony są empatyczne i często ma to decydujące znaczenie w kontaktach międzyludzkich. Jednak umiejętność manipulacji i współodczuwania często może posłużyć jako narzędzie w celu osiągnięcia zamierzonego celu. W relacjach partnerskich Skorpiony często można odbierać jako zdystansowane, jednak to tylko pozory. Intensywne emocje Skorpiony przeżywają ze zdwojoną siłą.

Skorpion charakterystyka wg płci

Kobieta spod znaku skorpiona bywa kokieteryjna i lubi zwodzić mężczyzn. Często ma chwiejny charakter i jest niekonsekwentna. Jako matka i żona dobrze spełnia się w tej roli.

Mężczyźni są gadatliwi i mają duże mniemanie o sobie. Często zawyżają wartość swoich osiągnięć, umniejszają przy tym osiągnięcia bliskich i znajomych. Manipulują otoczeniem, jednak jako ojcowie gotowi są oddać dla dzieci całe swoje życie i dorobek.

(Visited 41 times, 1 visits today)

Leave A Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *